Spyke

W domyślnym. Jak jest po polsku to zostawiam. Jak po angielsku to też

3

Wszystko po angielsku. Parę lat temu zdecydowałem się na taki krok i teraz czułbym się dziwnie, korzystając na nowo z interfejsów w języku polskim (mimo tego, że polski jest moim ojczystym językiem).

2

Ja kiedyś całe życie po angielsku, ale to chyba dlatego, że od małego wszystko było albo po angielsku albo piracone po angielsku. Więc z przyzwyczajenia angielski, a dopiero potem zczaiłem się, że ej, przecież mogę ustawić polski język. Na początku było dziwnie, ale teraz nie robi mi to różnicy, czasem po polsku, czasem angielsku, ostatnio obczaiłem, że w Debianie mogę sobie włączyć kaszubski. Jak się uczę jakiegoś języka to po tamtemu ustawiam itd., żonglerka.

2

Po polsku. Nie wiem czy to nie uraz z czasów jak byłem młody, kiedy nie było właściwie software gadającego po polsku. :D

1

Po angielsku.

Czy to wygoda? Nie. Po prostu jeśli szukam rozwiązania problemu z aplikacją, to najłatwiej szukać po angielsku. A kiedy interfejs jest w tym języku, to też nie muszę się zastanawiać co jak przetłumaczyć i gdzie czego szukać.

No i przeważnie interfejsy po angielsku są najbardziej dopracowane.

1

Zwykle po angielsku, niektore tłumaczenia na polski aż bolą, szczególnie technicznych określeń a siedzę głównie w technice.

1

Ja akurat mam po angielsku, oglądam też wszystko oprócz szmera po angielsku, bo w języku angielskim jest najwięcej kontentu i po prostu można łatwiej znaleść interesujące mnie rzeczy.

1

Jednak ostatnie lata przeważnie zostawiam po angielsku (z wyjątkami). Choć badania wykazują, iż najskuteczniej pracuje się (uczy, komunikuje...) w języku natywnym, tak muszę wyznać, iż cenię też standaryzację i konsekwencję, a że korzystam prawie wyłącznie z Wolnego i Otwartego Oprogramowania (FLOSS – Free-Libre and/or Open Source Software), np. system operacyjny GNU/Linux, tak różnice w społecznościowych tłumaczeniach pomiędzy aplikacjami rodziły niekiedy konfuzje/dysonanse poznawcze.

1

You reached the end

ludzie, którzy mówią w wielu językach, w jakim języku są twoje aplikacje? | Spyke