LK-99: elkészült az első szobahőmérsékleten és légköri nyomáson működő szupravezető – ezúttal állítólag tényleg
Ha tényleg valid, jó látni, hogy azért oldódnak fel dolgok a techtree-n :)
Gondolatkísérlet: egy olyan világban, ahol a olcsó és mindennapos dolog a szupravezetők alkalmazása, egy átlagos ember (szóval fogyasztó) számára mi lenne más? Hogy nézne ki a consumer tech? A közlekedés? Akár egészen apró aspektusok?
https://raketa.hu/lk-99-elkeszult-az-elso-szobahomersekleten-es-legkori-nyomason-mukodo-szupravezeto-ezuttal-allitolag-tenylegOpen linkView original on lemmy.world
A szupravezetők az a Koreai megfelelője a Merciseknek és a BMW-seknek itthon?
Már az első replikálási kísérletek mennek, és meglepő módon lehet tényleg találtak valamit.