A third of US deer have had COVID—and they infected humans at least 3 times
1/3 Amerykńskich jeleni przeszła COVID. Jelenie zaraziły ludzi co najmniej 3 razy. Masakra jakaś
https://arstechnica.com/health/2023/07/a-third-of-us-deer-have-had-covid-and-they-infected-humans-at-least-3-times/Open linkView original on szmer.info