Договорът с Боташ - основният канал за руски износ към ЕС
Договорът с Боташ - основният канал за руски износ към ЕС
Турция вече открито декларира, че изнася (минимум 40%) руски газ към Европа по гарантирания от Борисов и Радев капацитет за наша сметка.
Единствената надежда е ЕК да потвърди, че газопроводът нарушава правилата на съюза за конкурентен достъп.
https://www.politico.eu/article/turkstream-putin-erdogan-gas-pipeline-gazprom-eu-sanctions/
@bulgariaeu
Съмнявам се че ще го резнат. Може би тарифа, както предполага статията.
Това би било добра стъпка, но сигурно няма да го направи преди да стане ясен резултата от следващите избори.