Spyke
bulgariaeu·Bulgaria - Българияbymapto

Това лято Китай ще достигне ВЕИ целта си за 2030

Това лято Китай ще достигне ВЕИ целта си за 2030

"Данните потвърждават прогнозите, че емисиите на Китай ще намалеят тази година, тъй като чистата енергия започва да покрива целия ръст на потреблението на нацията. Китай се зарече да достигне пика на въглерода преди 2030 г., ключов крайъгълен камък по пътя му към нулеви емисии до 2060 г."

https://www.bloombergtv.bg/a/8-novini-ot-sveta/131660-narastvaneto-na-vei-energiyata-v-kitay-vodi-do-ranen-pik-na-vaglerodnite-emisii
@bulgariaeu

View original on masto.bg
masto.bg

@mapto @bulgariaeu Впечатляващо е, но разбира се с уловки. Нито са спрели да строят ТЕЦове, нито да ги ползват. А преноса на енергия от запад на изток все още е предизивикателство за тях, заради голямата им територия. И все пак с толкова много работна ръка, имат потенциала за масивни промени за кратко време.

1

@pepperthepirate @bulgariaeu освен това в момента имат огромно свръхпроизводство (според обвинения на Запада - на дъмпинг), както на панели, така и на батерии. Вместо да залежава стоката, я инсталират.

1

You reached the end

Това лято Китай ще достигне ВЕИ целта си за 2030 | Spyke