Spyke
lemmy.world

Ja ostajem ovdje.

Reddit mi je strašno dopizdio nakon 16 godina i već dugo, dugo priželjkujem nešto novo. Par subova koji su mi dragi su svi u štrajku. Ako se ikad vrate sigurno ću ih čitati, ali za sve doomscrolling potrebe ostajem tu.

Treba promovirat Lemmy.

10
lemmy.world

Ekipa treba promovirat Lemmy, a ne samo Discord. Onda više neće bit problema. Ljudi ne žele na Discord jer je to primarno chat platforma, nešto totalno drugačije od Reddita. Lemmy je doslovno isti Reddit. Čak se i ogroman broj subreddita prebacio ovdje.

9
BananaManreply
lemmy.world

a nije bas isti, mene npr ovo s federacijama zivcra gdje sad beehaw i world nisu vise u federaciji. Ne znam jel to kao bloka postove ili nest drugo ali ja ne mogu sad vidjeti neke postove od njihovih communitya

3

Shvati to kao trad IRC netsplit. Glavnina mreže je sa ove strane.

4

Ovo s federacijama je dobra stvar jer imaš potpunu kontrolu u svojim rukama. Sam si digneš svoj Lemmy na poslužitelju i sam si svoj šef.

Beehaw.org je po meni ionako bila čudna varijanta Lemmyja, totalno nebitna jer su se oni ograničili na par tema i nisi mogao otvarat nove zajednice. I ja na to s defederacijom Beehaw.org ne bi gledao negativno, štoviše, oni će biti na gubitku jer će dosta ekipe sad preć na lemmy.world i onu drugu instancu koja je doživjela istu sudbinu.

Ako je njihova želja da budu zatvoren community, neka im bude. Ionako nikad ništa korisno nisam pročitao na Beehaw.org; to je nešto tipa r/hrvatska naspram r/Croatia.

Bonus fact: svi veliki subredditi preselili su se na Lemmy.ml i Lemmy.world. Pa ne vidim apsolutno nikakav problem.

2

I mene to prvo zbunilo pa sam na kraju završia na kbin.
Barem vidim sve i mogu sa svima komunicirati.

1

Sigurno se nije SAV promet prebacio na r/hrvatska, ali dosta toga je. To ne znači da nema baš smisla. Nisu dostupne prijašnje objave, a i sam čin je ono što je bitno. Možemo se samo nadati da će i r/hrvatska odlučiti isto.

3
lemmy.ml

Ima smisla jer je r/hrvatska veliki sub sa 50k članova. I diskord i lemmy su skroz novi i nije ni za očekivati da će većina korisnika pohrliti raditi nove račune i isprobavati lemmy kad im je reddit već poznat

2

Osim toga lemmy/kbin/mastodon su kompleksni i nisu user friendly.

I ja koji sam snalažljiv sam bio izgubljen par dana ovdje.

2

You reached the end

Osvrt na zatvaranje r/Croatia | Spyke