Spyke

Kwiatowa dywersja :D

Zrobiliśmy z młodym małą dywersję w ten weekend i rozsialiśmy trochę kwiatów na osiedlowej (miejskiej i trochę zapomnianej) łące kwietnej na której nuda i brak akcji, w jej okolicy oraz na wielkim leśnym nieużytku czyli pod linią wysokiego napięcia.

Nie wiem co z tego wszystkiego w dzikim (nie podlewanym) rejonie wyniknie ale może choć trochę da radę, a może nawet uda im się rozsiać i wyskoczyć ponownie za rok. :)

Wysialiśmy

Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę kupował nasiona polnych chwastów i siał je w lesie to bym go obśmiał, a tu proszę… :D

View original on szmer.info
maq
szmer.info

Facelia do skiełkowania musi mieć ciemno, czyli trzeba przysypać. Ogólnie akcja spoko, myślę że z nostrzyków i żmijowca może coś zobaczysz, ale to dopiero za 2 lata

2

@maq
Generalnie większość zagrzebywałem. W sensie, drapałem patykiem jakieś miejsce, wrzucałem nasionka i zagrzebywałem. A dalej to muszą sobie radzić same, łatwo nie będzie :D. To taki żart trochę był, ale jak na tej przecince pod kablami powyskakują kwiatki to spoko. :)

Wszystko też wysiałem do osobnych doniczek na ogrodzie, żeby wiedzieć jak cudaki wyglądają, facelia na ten moment przypomina liście marchewki muszę się wybrać na spacer i może namierzę te które próbują. :)

@[email protected]

2
maqreply
szmer.info

powinno być ok. jak jesteś chętny to na koniec sezonu mogę się podzielić naparstnicą, hyzopem, trędownikiem, kocimiętką nagą. bardzo dobrze się rozsiewają

2

@maq
Jeśli w przyszłym roku trafi mnie podobny pomysł to wylosuję sobie jakieś kwiatki i znów kupię nasionka. Na trędownik sam ostatnio patrzyłem (na wiki) jako taki który mógłby w tych miejscach zamieszkać.
Mocno też liczę, że chabry dadzą radę… bo lubię jak wyglądają. :D

1

odnośnie chabra to jest też chaber górski - jego zaletą jest to że jest byliną

2

You reached the end

Kwiatowa dywersja :D | Spyke