Spyke
lemmy.world

...în ultimii ani prevederile acestui tratat au fost utilizate de companiile din sectorul combustibililor fosili şi cele din domeniul energiilor regenerabile pentru a da în judecată guvernele pentru modificările aduse cadrului de reglementare care pun în pericol randamentele companiilor de pe urma anumitor investiţii.

Mi se pare o idee buna avand in vedere acest aspect

2

You reached the end

UE iese din Tratatul privind Carta Energiei deoarece acesta conține portițe pentru „Big Oil” | Spyke